MPL 2019

W dniach 20-22.06 odbyły się Mistrzostwa Polski Leonhart 2019, które drugi raz z rzędu odbywały się w pięknej sali sportowej w Kwidzynie. Wśród uczestników turnieju mieliśmy 11 reprezentantów Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej, którzy wywalczyli łącznie 9 medali: 4 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe. Podwójną koronę Debli i Singli Kobiet zdobyła Barbara Kurtyka (Barubaru). Najlepszą drużyną w najbardziej prestiżowej konkurencji Par Open zostali Sebastian Gąsior i Cezary Bdzikot, którzy bronili tytułu najlepszej polskiej pary z zeszłego roku. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął nasz mistrz Mateusz Fudala, który wygrał konkurencje Goalie War, ale niespodziewanie zajął dopiero trzecie miejsce w swojej koronnej konkurencji Singli Open. Niemałe sukcesy odniosła też nasza nowa zawodniczka Anna Lamperska, która uplasowała się na 3 miejscu w Singlach Kobiet oraz wywalczyła wicemistrzostwo Polski w Parach Kobiecych.

Niezmiernie cieszy fakt, że w tym roku po raz pierwszy odbyły się Single Juniorów, w której wzięło udział aż 9 zawodników. Liczna reprezentacja z pięknie rozwijającego się ŚKPS ze Śmieszkowa oraz kilku innych zawodników z całej Polski. Mecze były na wysokim poziomie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nam uda się pozyskać nowych młodych graczy, którzy wezmą udział w tym turnieju.

Dziękujemy organizatorom za świetnie przygotowany turniej, którzy mimo uprzykrzającej granie pogody oraz niedziałającej klimatyzacji zapewnili sprawnie przeprowadzenie zawodów.

Bardzo cieszymy się również z udziału Kamil Kucharczyk, dla którego był to pierwszy turniej wyjazdowy. Na dłuższą metę tylko w ten sposób można rozwijać umiejętności. Oby tak dalej!!!