Informacje formalne

• Wrocławski Klub Piłki Stołowej jest stowarzyszeniem kultury fizycznej i jest wpisany do Ewidencji Klubów Sportowych prowadzonych przez Prezydenta Wrocławia.
  • Stowarzyszenie posiada osobowość prawną.
  • Funkcjonuje na podstawie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. „Prawo o Stowarzyszeniach” (Dz.U. z 2001, Nr 79, poz. 855 z późn. zm.), ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz.U. z 2001, Nr 81, poz. 889 z późn. zm.).
  • Stowarzyszenie opiera działalność na pracy społecznej swych członków, do prowadzenia swych spraw może zatrudniać pracowników.
  • Siedzibą Stowarzyszenia jest miasto Wrocław.
  • Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Stowarzyszenie należy do Polskiego Związku Piłki Stołowej oraz federacji światowej: ITSF (International Table Soccer Federation).
  • Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.
  • Do celów działania Stowarzyszenia należy:
    1. Integracja wrocławskich graczy piłki stołowej.
    2. Popularyzacja piłki stołowej.
    3. Zapewnienie bazy lokalowej, organizacyjnej, materialnej i kadrowej dla prowadzenia turniejów, imprez, treningów oraz popularyzacji piłki stołowej.
    4. Kreowanie pozytywnego wizerunku Stowarzyszenia, a także miasta Wrocławia.
    5. Dążenie do podnoszenia umiejętności gry zawodników, promowanie zasad fair play w sportowej rywalizacji oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Dane Stowarzyszenia

Wrocławski Klub Piłki Stołowej

ul. Reja 41/1
NIP: 898-213-55-49